Suszarka do włosów z jonizacją

0
520
Suszarka do włosów z jonizacją - youtubowiczki.pl

Suszarka to urządzenie, którego zadaniem nie jest już tylko suszenie włosów ciepłym powietrzem, ale również dbanie o ich wygląd i kondycję. Pomoże w tym używanie suszarki z jonizacją.

Czym jest i jak działa jonizacja? Czy warto zakupić suszarkę jonizującą?

Sprawdź.

Jonizacja – co to jest?

Jonizacja to proces mający za zadanie zneutralizować jony dodatnie wytwarzane w trakcie suszenia włosów lub ich stylizowania ciepłym powietrzem. Aby zneutralizować jony dodatnie, generatory jonów w suszarce emitują są jony ujemne.

Suszarka do włosów z jonizacją - youtubowiczki.pl
W jaki sposób jonizacja pomoże naszym włosom? Po czym poznać, że suszarka jonizująca jest skuteczna?

Co daje naszym włosom jonizacja?

Proces jonizacji poprawia wygląd i kondycję naszych włosów oraz ułatwia ich stylizację. Suszarka z jonizacją domyka otwarte przez wysoką temperaturę łuski włosów co skutkuje pięknym połyskiem oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów.

W praktyce oznacza to, że włosy nie będą się zniszczone, matowe, a także nie będą się puszyć i elektryzować oraz łatwiej będzie je rozczesać i stylizować.

Czy można rozpoznać, że jonizacja naprawdę działa?

Jonizacji nie zobaczymy gołym okiem, a praca suszarki też nie będzie się różnić od tych bez jonizacji. Proces ten przebiega niewidocznie, a o jego działaniu przekonamy się dopiero, gdy zobaczymy efekty na naszych włosach. Już po pierwszym użyciu powinniśmy zauważyć, że włosy stały się znacznie gładsze, a ich modelowanie trwało znacznie krócej niż zazwyczaj.

Jakie są rodzaje suszarek z jonizacją?

Ze względu na przeznaczenie oraz moc, wagę i rozmiar suszarki możemy podzielić na trzy rodzaje:

  • suszarki turystyczne (kompaktowe, podróżne) – charakteryzują się niewielkimi gabarytami, niską mocą silnika oraz możliwością złożenia rączki przez co zajmują mało miejsca w torbie podróżnej,
  • suszarki profesjonalne – dedykowane do salonów fryzjerskich, posiadają długi kabel oraz dużą moc oraz niską wagę dzięki czemu fryzjerzy mogą bardzo łatwo i wygodnie ich używać,
  • suszarki do domu – możemy spotkać modele bardzo zbliżone do suszarek profesjonalnych, zazwyczaj jednak mają one krótszy kabel oraz mniejszą moc w porównaniu z profesjonalnymi suszarkami.

Jeśli jednak chcemy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również do użytku domowego zakupić suszarkę profesjonalną.

Suszarka do włosów z jonizacją - youtubowiczki.pl
Dla kogo suszarka jonizująca będzie najlepszym wyborem? W jakich sytuacjach jonizacja jest pomocna?

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do włosów z jonizacją?

Nie samą jonizacją człowiek żyje, a raczej suszarka, a nie człowiek. Obecność jonizacji w suszarce to nie jedyna rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Ważne są również rzeczy takie jak:

  • moc – aby jonizacja była skuteczna, a suszenie włosów szybkie i efektywne najlepiej wybrać suszarkę o mocy od 1000 W wzwyż,
  • regulacja temperatury – najczęściej spotykane są trzy wysokości temperatury do wyboru (w tym nawiew zimnego powietrza), można jednak spotkać również urządzenia z sześciostopniową skalą regulacji temperatury
  • siła nawiewu – w tym przypadku, podobnie jak przy regulowaniu temperatury, najpopularniejsza jest trzystopniowa skala siły,
  • filtr – obecność zdejmowanego filtru w tylnej części suszarki daje nam gwarancję, że w trakcie suszenia włosy nie wplączą się do silnika, mamy też możliwość umycia filtra, który jest miejscem w suszarce bardzo lubiącym zbierać kurz,
  • akcesoria i funkcje dodatkowe – do suszarek jonizujących producenci dodają akcesoria takie jak dyfuzor, koncentrator, filtr, a nawet tłumik hałasu generowanego przez suszarkę w trakcie pracy.

Tłumik hałasu przyda się, gdy w domu mamy małe dzieci. Koncentrator powietrza przyspieszy suszenie włosów, a dyfuzor uniesie włosy u nasady oraz zwiększy skręt w przypadku włosów kręconych.

Komu przyda się suszarka z funkcją jonizacji?

Funkcja jonizacji przyda się szczególnie osobom, których włosy są zniszczone, rozdwajają się, puszą, elektryzują, a ich stylizowanie jest bardzo trudne. Jak już mówiliśmy, jonizacja wygładzi i nawilży włosy co znacznie poprawi ich kondycję oraz wygląd, a także pomoże w ich modelowaniu.

Jak korzystać z suszarki do włosów z jonizacją?

Suszarki jonizujące są wyposażone w dodatkowy przycisk, którego użycie spowoduje włączenie funkcji jonizacji. Następnie suszymy włosy tak, jak każdą inną suszarką. To czy użyjemy do tego celu szczotki czy dłoni zależy wyłącznie od nas i tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać.

Suszarka do włosów z jonizacją - youtubowiczki.pl
Jakie zdanie o suszarkach jonizujących mają ich użytkownicy? Ile kosztuje suszarka z jonizacją?

Jak wybrać dobrą suszarkę z jonizacją?

W przypadku suszarek z jonizacją warto kierować się również rozpoznawalnością marki. Im bardziej znana marka, tym większa pewność, że jonizacja w suszarce będzie należycie spełniać swoją funkcję.

W końcu, co jak co, ale utrzymanie dobrego imienia firmy, szczególnie znanej na rynku ma duże znaczenie.

Warto również, sprawdzić opinie o upatrzonym przez nas modelu suszarki z jonizacją co pozwoli na zakup naprawdę dobrego urządzenia, które posłuży nam latami.

Opinie

Zdania są podzielone, jednak zdecydowana większość osób zauważyła zmiany na lepsze w stanie swoich włosów. Wielokrotnie podkreślany jest wpływ na zmniejszenie się elektryzowania włosów oraz na to, że stały się one znacznie bardziej miękkie i gładkie w dotyku. Efekt ten został osiągnięty dzięki zatrzymywaniu wody we włosie pod wpływem jonizacji. Łatwiejsze staje się również rozczesywanie włosów.

Producenci i ceny

Do producentów suszarek z jonizacją należą firmy Remington, Philips, Braun, BaByliss, Blaupunkt, Bosch, Silvercrest, Fox czy Valera. Ceny suszarek wynoszą od około 70 złotych do około 250 złotych i zależą od dodanych akcesoriów oraz dodatkowych możliwości, na przykład regulowania temperatury lub siły nawiewu.

Koniecznie zerknijcie na recenzję jonizującej suszarki do włosów:

Jakie jest Wasze zdanie o suszarkach jonizujących? Używacie ich czy może tradycyjnych suszarek bez jonizacji? Które z nich wolicie?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here