Jak działa suszarka do włosów z dyfuzorem? Czym jest dyfuzor?

0
1111
suszarka do włosów z dyfuzorem - youtubowiczki.pl

Suszarki do włosów to wbrew pozorom dość szeroka gama produktów. Wyposażone w różne funkcje i dodatki mogą stanowić znaczne ułatwienie w codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów. Jednym z takich ułatwień jest dodatek do suszarki zwany dyfuzorem.

Czym jest dyfuzor i jak działa suszarka z dyfuzorem na nasze włosy?

Sprawdźcie.

Czym jest dyfuzor?

Dyfuzor to nakładka na suszarkę. Pozwala ona dodać włosom objętości oraz unieść je u nasady. Dyfuzor będzie, więc idealnym rozwiązaniem w przypadku posiadania włosów cienkich lub oklapniętej grzywki.

Ponadto, dyfuzor sprawia, że włosy nie puszą się, co jest częste w przypadku włosów kręconych. Poprawia on również i uwydatnia skręt przy włosach kręconych oraz falowanych.

Jakie są rodzaje dyfuzorów?

Wybór może stanowić także dyfuzor, ponieważ nie jest on nakładką o wyłącznie jednym rodzaju końcówek (kolców).

Możemy spotkać dwa rodzaje dyfuzorów:

 • dyfuzor z krótkimi kolcami – dodaje objętości włosom, zapobiega puszeniu się, najlepiej sprawdza się przy włosach kręconych,
 • dyfuzor z długimi kolcami – najlepszy do włosów cienkich i pozbawionych objętości, ponieważ unosi włosy u samej nasady przez co dodaje objętości cienkim i pozbawionym życia pasmom.

Warto również podkreślić, że wielkość dyfuzora musi być odpowiednio dobrana do mocy suszarki. W przeciwnym razie może on nie spełniać swojego zadania.

suszarka do włosów z dyfuzorem - youtubowiczki.pl
Co o suszarkach z dyfuzorem sądzą inni? Ile kosztują suszarki z dyfuzorem?

Jakie są rodzaje suszarek do włosów z dyfuzorem?

Suszarki do włosów możemy wyróżnić przez wzgląd na ich przeznaczenie oraz gabaryty.

Suszarki do włosów dzielimy przez to na:

 • suszarki turystyczne zwane inaczej kompaktowymi lub podróżnymi,
 • suszarki profesjonalne,
 • suszarki do użytku domowego.

Suszarki turystyczne cechują się małymi rozmiarami i niską wagą urządzenia. Zazwyczaj można też złożyć rączkę w tego rodzaju suszarce, dzięki czemu spakowanie jej na wyjazd nie sprawia kłopotów.

Suszarki profesjonalne, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do użytku profesjonalnego, czyli w salonach fryzjerskich. Są one niezwykle wytrzymałe i wygodne co zawdzięczają niskiej wadze, wysokiej mocy urządzenia. Dodatkowym atutem jest to, że posiadają długi przewód.

Suszarki do użytku domowego są z wyglądu oraz funkcji bardzo podobne do suszarek profesjonalnych. Jednak mają różnicę, która może zaważyć w trakcie wyboru. Otóż suszarki do użytku domowego posiadają krótszy przewód oraz niższą moc w zestawieniu z suszarkami profesjonalnymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do włosów z dyfuzorem?

Wybierają suszarkę z dyfuzorem musimy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

 • moc – najlepszym wyborem będzie moc powyżej 1000W, szczególnie jeśli suszarka oprócz dyfuzora posiada również jonizację,
 • rodzaj dyfuzora – z krótkimi czy długimi końcówkami,
 • temperatura – suszarka powinna posiadać możliwość regulowania temperatury powietrza, najczęściej można się zetknąć z trzystopniową skalą regulacji temperatury, jednak suszarki profesjonalne mogą mieć tę skalę rozszerzoną do sześciu stopni,
 • nawiew – a raczej siła nawiewu powietrza, tak samo przy temperaturze, tak i tutaj powinniśmy mieć do dyspozycji regulację siły nawiewu, najczęściej jest ona trzystopniowa,
 • filtr – znajduje się w tylnej części urządzenia, dzięki niemu mamy pewność, że włosy w czasie suszenia nie wplączą się do silnika suszarki, filtry można wyjąć i umyć co jest istotne, ponieważ są one miejscem, w którym łatwo zbiera się kurz,
 • dodatki i funkcje dodatkowe – oprócz dyfuzora możemy zetknąć się z akcesoriami takimi jak koncentrator powietrza, jonizacja czy tłumik hałasu, który może okazać się niezwykle przydatny jeśli mieszkamy z małymi dziećmi.

Warto również pamiętać o tym, że przy włosach kręconych najlepiej sprawdza się dyfuzor z krótkimi kolcami, a przy prostych z długimi końcówkami.

Suszarka z dyfuzorem i jonizacją – jak działa?

Jonizacja powietrza to funkcja dodatkowa. Jej popularność ciągle rośnie, przez co coraz więcej suszarek jest w nią wyposażane.

Jonizacja to proces polegający na wytwarzaniu jonów ujemnych, które podczas suszenia włosów neutralizują jony dodatnie. Skutkiem tego jest wygładzenie włosów i domknięcie ich łusek. Efektem tego są gładkie i nie puszące się oraz nie elektryzujące się włosy.

suszarka do włosów z dyfuzorem - youtubowiczki.pl
Jak należy suszyć włosy suszarką z dyfuzorem? Czym różni się suszenie włosów kręconych od falowanych? Jak dodać włosom objętości?

Jak korzystać z suszarki z dyfuzorem?

Suszenie włosów przy użyciu dyfuzora będzie różnić się w zależności od efektu końcowego jaki chcemy uzyskać.

W celu nadania objętości włosom należy suszyć je z głową skierowaną w dół. Istotne jest, aby suszyć je zaczynając od nasady włosów, a kończąc na końcówkach włosów. W ten sposób włosy pozostaną lśniące i gładkie, ponieważ nie otworzymy łusek włosów. Wręcz przeciwnie. Domkniemy je.

Włosy kręcone to idealna okazja do wykazania się dyfuzora. Suszarkę z dyfuzorem należy trzymać w odległości od około 15 do 20 centymetrów od głowy. W trakcie suszenia włosy należy ugniatać dyfuzorem zaczynając od końców włosów, a kończąc na ich nasadzie. W ten sposób sprawimy, że loki zyskają piękny, mocny i wydatny skręt oraz zniwelujemy efekt puszenia się włosów.

Jeśli jesteśmy posiadaczami włosów o lekkim skręcie lub fal to dyfuzor będzie tak samo niezawodny jak w przypadku włosów kręconych. Suszarkę należy przyłożyć niemal do skóry głowy i wykonywać nią koliste ruchy w lewo i w prawo na przemian. Ruchy te zaczynamy wykonywać u nasady włosów, a kończymy na ich końcach. Efektem końcowym tego będą bardziej wydatne i widoczne fale. Włosy zyskają również większą objętość.

Opinie

Suszarki do włosów z dyfuzorem cieszą się dużym uznaniem wśród osób z cienkimi włosami oraz kręconymi lub falowanymi. Efekt gładkich włosów i pięknego skrętu jest widoczny gołym okiem. Podobnie jak uniesienie włosów u nasady i nadanie im objętości. A co ważne, efekt ten utrzymuje się przez naprawdę długi czas.

Producenci i ceny

Suszarki do włosów z dyfuzorem znajdziemy w ofercie takich marek jak BaByliss, Bosch, Braun, Clatronic, Eldom, Elesko, Jaguar, MPM Product, Panasonic, Parlux, Philips, Rowenta, Severin, Siemens, Tondeo, Valera, Vidal Sassoon czy Zelmer. Ceny wahają się od około 70 złotych do około 200 złotych i zależą one od akcesoriów dołączonych do suszarki oraz funkcji dodatkowych w niej dostępnych.

Zerknijcie na test i recenzję suszarki do włosów z dyfuzorem:

Czy korzystacie z suszarki z dyfuzorem? Jesteście zadowoleni z efektów?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here