Serum do rzęs

0
459
serum do rzęs - youtubowiczki.pl

Większość kobiet pamięta o codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Dość często zapominamy jednak o odpowiedniej pielęgnacji rzęs. Pragniemy, aby były długie, grube oraz gęste, ale zazwyczaj nie przyczyniamy się do zmiany tego stanu rzeczy na lepsze.

Jeśli chcemy zachować piękny wygląd rzęs, a nawet go polepszyć to powinniśmy pamiętać o stosowaniu serum do rzęs. Jednak, jak je wybrać?

Czytajcie dalej.

Serum do rzęs – co to jest?

Serum na rzęsy to silnie skoncentrowany kosmetyk, którego rolą jest wzmocnienie, odżywienie, regenerowanie i wydłużenie rzęs oraz hamowanie ich wypadania oraz pobudzanie ich do wzrostu. Działają więc pozytywnie na porost rzęs.

Serum do rzęs nie należy mylić z odżywką do rzęs, ale o tym za chwilę.

serum do rzęs - youtubowiczki.pl
Czym jest i jak działa serum do rzęs?

Czym różni się serum od odżywki do rzęs?

Między serum, a odżywką do rzęs występują pewne i bardzo znaczące różnice. Omówienie ich wyjaśni dlaczego kosmetyków tych nie należy ze sobą mylić.

Odżywka jest znacznie słabiej działającym preparatem niż serum, a to ze względu na niższe stężenie substancji aktywnych w kosmetyku. Ponadto, serum nie działa wyłącznie na długości rzęs, ale także na ich cebulki, czyli linię rzęs.

Serum posiada znacznie lżejszą i mniej gęstą konsystencję od odżywki.

Różnica tkwi również w aplikowaniu produktu. Podczas, gdy odżywkę nakładamy na rzęsy aplikatorem podobnym do tych w maskarach, serum nanosimy na linię rzęs pędzelkiem przypominającym te, których używamy nakładając eyeliner.

Na co zwrócić uwagę wybierając serum do rzęs?

Jeśli chcemy wybrać najlepsze serum do rzęs powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

 • skład – powinien zawierać głównie składniki pochodzenia naturalnego,
 • stosowanie – istnieją sera, które należy używać jedynie na noc, jeśli chcecie korzystać z serum również na dzień to zwróćcie uwagę na zalecenia producenta dotyczące stosowania serum,
 • bezpieczeństwo – serum powinno przejść odpowiednie testy dermatologiczne i kliniczne oraz posiadać świadczące o tym atesty bądź certyfikaty.

W przypadku noszenia szkieł kontaktowych należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas serum może być przez nie stosowane. Jeśli mamy skłonności do alergii to dobrym wyborem będzie zakup hipoalergicznego serum do rzęs lub serum wegańskiego.

serum do rzęs - youtubowiczki.pl
Co powinno zawierać dobre serum do rzęs? Co o serum do rzęs myślą inni? Ile kosztuje serum do rzęs?

Jakie składniki są mile widziane w serum na rzęsy?

Godne polecenia serum do rzęs powinno zawierać chociaż kilka składników z wymienionych poniżej. Do substancji, które powinny znaleźć się w serum należy:

 • kreatyna – działa wzmacniająco na rzęsy,
 • bimatoprost – wykazuje pozytywne działanie na porost rzęs,
 • L-arginina – przyspiesza wzrost rzęs,
 • pantenol – hamuje wypadanie rzęs,
 • witamina E – sprawia, że rzęsy zyskują zdrowy blask,
 • biotyna – działa pobudzająco na wzrost rzęs,
 • gliceryna – nawilża,
 • palma sabałowa – hamuje proces wypadania rzęs,
 • wyciągi i ekstrakty roślinne ze świetlika, żeń-szenia bądź aloesu – wzmacniają i nawilżają rzęsy, nadają im zdrowy połysk.

Pośród tych substancji znajduje się składnik budzący skrajne emocje. Jest nim bimatoprost, który w o wiele większym stężeniu niż w serum do rzęs znalazł zastosowanie w okulistyce, a dokładniej w lekach na jaskrę. Jest on obecny w serum do rzęs przez jego właściwości wspomagające porost rzęs.

Jak nakładać serum na rzęsy?

Zanim zastosujemy jakiekolwiek serum, musimy koniecznie przeczytać załączoną do niego ulotkę. Być może stosowanie posiadanego przez nas serum różni się częstotliwością od standardowych zaleceń dla tego typu produktów.

Serum należy stosować regularnie, codziennie wieczorem po kąpieli na oczyszczone i pozbawione resztek innych kosmetyków rzęsy. Częstsze nakładanie kosmetyku niż to zalecane, może spowodować podrażnienia oczu bądź wystąpienie alergii. Stanie się tak ze względu na duże stężenie składników obecnych w serum do rzęs.

Serum do rzęs aplikujmy ostrożnie, w taki sposób, aby preparat nie dostał się do oka.

Kiedy będą widoczne pierwsze efekty stosowania serum?

Na pierwsze efekty będziemy musieli niestety trochę poczekać. Skutki stosowania serum będą widoczne dopiero po około 4 tygodniach. Na najlepszy i wręcz rzucający się w oczy efekt będziemy musieli odczekać około 3 miesięcy. W przypadku niektórych tego typu kosmetyków może być to nawet 6 miesięcy.

Jeśli należycie do osób cierpliwych i wytrwałych to serum definitywnie jest kosmetykiem dla Was.

serum do rzęs - youtubowiczki.pl
Kto nie może stosować serum do rzęs? Jakie istnieją przeciwwskazania do jego stosowania?

Kto nie powinien stosować serum do rzęs?

Jak w przypadku większości kosmetyków, tak i w przypadku serum do rzęs istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania.

Serum do rzęs nie powinny stosować osoby:

 • w ciąży i/lub karmiące piersią,
 • poniżej 12 roku życia.
 • z dużą skłonnością do alergii bądź uczulone na którykolwiek składnik serum.

Z używania serum należy zrezygnować również po upływie terminu jego ważności.

Opinie

Dobre serum do rzęs potrafi zdziałać prawdziwe cuda na osłabionych i zbyt cienkich lub krótkich rzęsach. Wiele osób wypowiada się bardzo pochlebnie na ich temat i jest zadowolonych z efektów końcowych kuracji.

Wadą jest to, że na owe efekty trzeba czekać dość długo, bo minimum miesiąc, czyli tyle ile wynosi wzrost nowych włosków.

Producenci i ceny

Serum do rzęs produkują firmy takie jak Regenerum, Biotebal, Long 4 lashes, Kerabione, L’biotica, Joanna, Inveo, Eveline, Regital lash, Uroda, Delia czy Xlash. Ceny serum zaczynają się od około 9 złotych i dochodzą do około 420 złotych. Ceny te zależą od składników aktywnych obecnych w serum oraz ich skoncentrowania w produkcie.

Jak serum sprawdza się w praktyce? Zobaczcie sami:

A jaka jest Wasza opinia o serum do rzęs? Czy kiedykolwiek korzystaliście z tego kosmetyku?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here