Depilacja twarzy – jaka metoda jest najlepsza?

0
823
depilacja twarzy - youtubowiczki.pl

Regulacja brwi to zabieg bardzo popularny. Jednak depilowanie twarzy nie ogranicza się tylko do tego. To również usuwanie wąsika czy włosków z brody lub policzków. Najczęściej niechciane owłosienie z twarzy usuwają naturalne brunetki. To właśnie u nich włoski są najbardziej widoczne.

Jednak zanim zabierzemy się za pozbywanie się włosków z twarzy, warto dowiedzieć się więcej o depilacji twarzy.

Depilacja twarzy – czym jest i dlaczego się ją wykonuje?

Depilacja to usuwanie zbędnego owłosienia. W tym wypadku chodzi o pozbywanie się włosków z twarzy. Nadmierne lub mocno widoczne owłosienie w tej strefie pojawia się u brunetek oraz przy niektórych chorobach. Niektóre kobiety wykonują depilację ze względów estetycznych. Nie jest to jednak zabieg konieczny i jeśli czujemy się dobrze sami ze sobą, to nie ma potrzeby wykonywania depilacji.

Jakie są metody depilacji twarzy?

Do najczęstszych metod depilacji należy pozbywanie się owłosienia przy pomocy:

  • nitki,
  • pęsety,
  • trymera,
  • plastrów z woskiem,
  • kremu do depilacji,
  • pasty cukrowej,
  • depilatora laserowego,
  • prądu.
depilacja twarzy - youtubowiczki.pl
Jakimi sposobami możemy pozbyć się niechcianych włosków z twarzy? Która metoda depilacji jest najlepsza?

Depilacja nitką (nitkowanie)

Metoda stosowana najczęściej w celu usunięcia wąsika. Wymaga ona wprawy. Jednak, gdy już ją wyćwiczymy sprawne przeprowadzania nitkowania to zabieg ten będzie niezwykle precyzyjny i może posłużyć nam wtedy, również do regulowania brwi.

Aby pozbyć się owłosienia tą metodą należy zaopatrzyć się zwykłą bawełnianą nitkę o długości około 20 centymetrów. Należy związać jej końce w taki sposób, aby utworzony został okrąg, po czym zawinąć taką nitkę na palcach i kilkukrotnie skręcić. W celu wyrwania włosków, przygotowaną w ten sposób nitkę przesuwamy z jednego końca dłoni do drugiego.

Depilacja pęsetą

Zdecydowanie najpopularniejsza metoda regulowania brwi. Jest to metoda tania, łatwa i precyzyjna. Z łatwością zabieg takiej depilacji przeprowadzimy w domu. Nie jest to jednak metoda dla osób wrażliwych na ból.

Depilacja trymerem

Trymer to specjalny nożyk z ostrzem pozwalającym na usuwanie zbędnego owłosienie z dosłownie całej twarzy. Od regulacji brwi po usuwanie meszku. Aby prawidłowo usunąć włoski trymerem, należy ułożyć ostrze pod kątem 45 stopni do skóry twarzy i pozbywać się włosków, krótkimi, dość szybkimi ruchami. Depilacja trymerem pozwala również na pozbycie się martwego naskórka przez co skóra wygląda zdrowiej, kosmetyki lepiej się wchłaniają, a podkład lepiej przylega do skóry.

Depilacja plastrami z woskiem

Jest to metoda stosowana do depilowania nie tylko twarzy, ale całego ciała. Do twarzy przeznaczone są zazwyczaj specjalne, mniejsze, a dzięki temu bardziej precyzyjne plastry nasączone woskiem. Plastry te przed nałożeniem na twarz należy rozgrzać w dłoni lub przy pomocy suszarki do włosów (zależy to od zaleceń producenta) i nakładamy do miejsca, z którego chcemy usunąć włoski. Po wystygnięciu wosku, plaster należy odkleić zdecydowanym i gwałtownym ruchem, aby wyrwać włoski wraz z cebulkami. Usuwanie owłosienie tą metodą pozwala na pozbycie się włosów nawet do 4 tygodni.

Depilacja kremem

Kremy do depilacji działają poprzez rozpuszczanie włosków. To właśnie dlatego już po kilku minutach można je z łatwością usunąć razem z nałożonym wcześniej kremem. Jest to zabieg bezpieczny dla większości osób. Ostrożne powinny być jedynie osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Depilacja pastą cukrową

Możemy zakupić już gotową pastę cukrową, jak i zrobić ją samodzielnie. Pasta ta, w przeciwieństwie do wosku, nie przykleja się do skóry dzięki czemu nie powoduje dodatkowego bólu. Usuwa ona nawet bardzo krótkie włoski razem z cebulkami. Gotową pastę nakładamy na włoski, po czym nakładamy na nią paski materiału i zrywamy szybkim i stanowczym ruchem. Efekty utrzymują się do około 3 tygodni.

Depilacja depilatorem laserowym

Zabieg ten można przeprowadzić samemu w domu, jak i u kosmetyczki. Depilator laserowy emituje wiązki światła, które skupiają się na zawartej w cebulce włosa melaninie niszcząc w ten sposób cebulkę, a co za tym idzie i włos. Uszkodzone w ten sposób włosy wypadają, a efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni.

Depilacja prądem (Elektroliza, Elektroepilacja)

Zabieg ten polega na wprowadzaniu małej igiełki do kanału mieszka włosowego i niszczenie włosa odpowiednią i bezpieczną dawką prądu. Metoda ta może wymagać nawet kilkudziesięciu wizyt w gabinecie kosmetycznym, a wszystko przez zróżnicowane tempo wzrostu włosów.

depilacja twarzy - youtubowiczki.pl
Czy istnieją przeciwwskazania do depilowania twarzy? Jeśli tak, to jakie?

Czy depilacja twarzy jest dla każdego?

O ile z depilacji może korzystać każdy, o tyle niektóre metody nie są dla wszystkich. Wyrywanie włosków może nie sprawdzić się u osób ze skłonnością do ich wrastania, a depilacja laserowa oraz elektroliza nie będą mogły zostać przeprowadzone u osób z niektórymi chorobami przewlekłymi, jak na przykład epilepsją. Ostrożność, niezależnie od wybranej metody, powinny zachować osoby z cerą wrażliwą i naczynkową.

Jak depilować twarz?

Czynności potrzebne do pozbycia się włosków zależą od wybranej przez nas metody depilacji. Niezależnie jednak od metody, warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty łagodzące nieprzyjemne skutki depilowania twarzy, jak zaczerwienienia.

Ponadto, przed depilacją (oprócz depilacji laserowej i elektrolizy) dobrze zrobić peeling oraz dokładnie oczyścić skórę i pozbyć się z niej resztek kosmetyków.

Która metoda depilowania twarzy jest najlepsza?

Im dłużej utrzymuje się efekt, tym lepiej. Pod tym względem bezkonkurencyjna jest elektroliza, która pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Dobrymi efektami cieszy się również depilacja laserowa, której efekty po kilku zabiegach utrzymują się do dwóch miesięcy.

Najlepiej jednak sami oszacujemy, która metoda jest najlepsza. Musimy bowiem metodę usuwania włosków dostosować do naszych potrzeb, chorób czy wytrzymałości na ból.

Jeśli boicie się jak Wasza twarz będzie się prezentować po dłuższym czasie depilowania to ten filmik powinien rozwiać Wasze wątpliwości:

Co sądzicie o depilowaniu twarzy? Uważacie to za konieczny zabieg?

Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here