Balsam na cellulit – jak wybrać najlepszy?

0
745
Balsam na cellulit - youtubowiczki.pl

Cellulit, znany również pod nazwą pomarańczowej skórki, powstaje z różnych przyczyn. Ogólnie rzecz ujmując, charakterystyczne nierówności oraz bruzdy na skórze powstają wskutek nierównego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej bądź zatrzymywania wody w organizmie.

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nadwaga, choroby przewlekłe czy zaburzenia hormonalne.

Niezależnie jednak od tego jak i dlaczego powstał u nas cellulit, warto jest podjąć z nim walkę. A w tym pomoże nam balsam antycellulitowy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wybrać skuteczny balsam na cellulit, czym kierować się przy jego wyborze, a także dowiedzieć się co myślą inni o tym kosmetyku, to czytajcie dalej.

Jak działa balsam antycellulitowy?

Balsam na cellulit ma za zadanie pozbyć się cellulitu.

Jednak jak on tego dokonuje? W końcu pozbycie się cellulitu to dość szerokie określenie.

Dobry balsam antycellulitowy powinien wykazywać się swego rodzaju wielozadaniowością. Oznacza to, że idealny balsam na cellulit musi poprawiać jędrność i elastyczność skóry, pobudzać mikrokrążenie, a także dostarczać skórze niezbędnych do poprawy jej stanu składników odżywczych. Nie należy także zapominać o nawilżaniu.

Wszystkie te właściwości zebrane w całość tworzą idealny balsam antycellulitowy.

Balsam na cellulit - youtubowiczki.pl
Ile kosztuje balsam antycellulitowy i od czego zależy jego cena?

Jak wybrać najlepszy balsam na cellulit?

Gdy wybieramy balsam antycellulitowy to dobrze jest mieć na względzie kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Zadecydują one bowiem o tym, czy wybrany przez nas kosmetyk antycellulitowy okaże się tym najlepszym.

Do podstawowych rzeczy należy sprawdzanie składu balsamu na cellulit. Im więcej składników pochodzenia naturalnego dostrzeżemy w składzie, tym lepiej dla nas i naszej skóry. Oprócz tego ważna jest również ilość poszczególnych substancji w kosmetyku. Możemy to rozpoznać po ich kolejności w składzie. Składniki są bowiem wypisane w kolejności od największej do najmniejszej.

Składniki, których obecność w balsamie antycellulitowym jest wskazana

Nasz wymarzony balsam antycellulitowy powinien składać się z samych naturalnych składników. Należy jednak zejść na ziemię i zweryfikować nieco swoje oczekiwania. 😉 Dlatego też szukajmy balsamu na cellulit, który ma największą zawartość substancji naturalnych.

Do składników pochodzenia naturalnego, których obecność może dać naszej skórze wiele dobrego należą algi brunatne i zielone, bluszcz pospolity, bylica boże drzewko, guarana, kasztanowiec zwyczajny, kofeina, retinol, rutyna czy żeń-szeń.

Jakich substancji w balsamach na cellulit się wystrzegać?

Wśród każdych produktów, czy to kosmetycznych czy spożywczych czy jeszcze innych, znajdą się składniki, których lepiej jest unikać. W kosmetykach, w tym także balsamach antycellulitowych, będą to składniki chemiczne, które mogą wysuszać skórę, powodować jej podrażnienia czy reakcje alergiczne.

Do substancji tych zaliczamy silikony, parabeny, sztuczne barwniki i substancje zapachowe, alkohole czy ftalany.

Jaki balsam antycellulitowy jest wskazany dla kobiet w ciąży?

Jak już wspomnieliśmy, cellulit może utworzyć się w wyniku zaburzeń hormonalnych. A te są częścią ciąży. Oznacza to, że kobiety ciężarne mają zdecydowanie większą skłonność do powstania pomarańczowej skórki.

Większość kobiet próbuje temu zaradzić stosując kosmetyki antycellulitowe, między innymi balsam. Jednak jego wybór, gdy dbamy nie tylko o siebie, ale również o nienarodzone jeszcze dziecko, jest znacznie trudniejszy.

Co istotne, nawet składniki naturalne nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Należy unikać między innymi kofeiny, cynamonu, retinolu czy alg morskich. Z tego powodu najbezpieczniej jest korzystać wyłącznie z balsamów antycellulitowych będących częścią linii kosmetycznych dedykowanych przyszłym mamom.

Jak nakładać balsam antycellulitowy na skórę?

Balsamy pomagające pozbyć się pomarańczowej skórki należy nakładać na czystą oraz suchą skórę. Najlepiej robić to chwilę po zakończeniu kąpieli. Skóra ma wtedy większą zdolność do wchłaniania składników aktywnych znajdujących się w kosmetyku. Dzięki temu balsam będzie miał szansę na lepsze i bardziej skuteczne działanie.

Balsam należy rozsmarowywać na skórze poprzez wykonywanie okrężnych i energicznych ruchów do czasu całkowitego wchłonięcia się kosmetyku.

Balsam na cellulit - youtubowiczki.pl
Jakie są opinie o balsamie na cellulit?

Gdzie kupić balsam na cellulit?

Balsam antycellulitowy możemy zakupić bez problemu w większości drogerii kosmetycznych. Jednak produkt ten możemy dostać również w aptekach czy sklepach z kosmetykami naturalnymi. Balsam na cellulit jest produktem kosmetycznym dostępnym zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych.

Producenci balsamów antycellulitowych

Do producentów balsamów na cellulit należą firmy takie jak Bielenda, Mokosh, Nacomi, Shiseido, Green Pharmacy, Vis Plantis, Fushi, Ziaja, Organic shop, Apis czy OrganicLife.

Ceny

Koszt balsamu antycellulitowego zależny jest od jego pojemności czy składników aktywnych i ich ilości w wybranym kosmetyku na cellulit. Cena balsamu może oscylować w granicach od około 7 do 180 złotych.

Opinie o balsamach na cellulit

Balsamy antycellulitowe cieszą się dobrą opinią i wysoką skutecznością. Zwłaszcza, gdy proces walczenie z cellulitem rozpoczniemy stosunkowo szybko. Musimy pamiętać, że im szybciej podejmiemy walkę z cellulitem, tym bardziej widoczne będą efekty stosowania balsamu antycellulitowego.

A jakie jest Wasze zdanie o balsamach antycellulitowych?

Dajcie znać w komentarzach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here